» 17.12.2008 - Spotkanie najmłodszych uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki
Na środowych zajęciach spotkali się najmłodsi uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki. Pani Magdalena Kałkowska, która poprowadziła zajęcia, przeniosła dzieci w świat aniołów. Przeczytała im piękne i zarazem bardzo pouczające opowiadanie o małym srebrzystowłosym, troszkę leniwym, aniołku.
Po wspólnej dyskusji na temat przemiany na lepsze głównego bohatera, dzieci wykonały przepiękne anioły, którymi udekorowały oddział dziecięcy biblioteki słubickiej.

Galeria zdjęć - kliknij

» 19.12.2008 - Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu literacko-plastycznego ph.: "Magiczna bombka"
W dniu 19 grudnia 2008r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach spotkali się laureaci, uczestnicy i zaproszeni goście na uroczystym rozstrzygnięciu powiatowego konkursu plastyczno-literackiego ph. „Magiczna bombka”.
Na konkurs, ogłoszony przez bibliotekę słubicką, wpłynęło ponad 50 prac, między innymi ze słubickich szkół podstawowych, ze słubickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, z bibliotek publicznych i filii bibliotecznych powiatu słubickiego (Rzepin, Lubiechnia Wielka, Drzeńsko, Kunowice), z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie i inne.
Myślą przewodnią konkursu było między innymi nawiązanie do tradycji, obyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych z odniesieniem do literatury.
Jury, powołane przez dyrektora biblioteki słubickiej, przyznało 17 wyróżnień.
Podczas uroczystości laureatom i uczestnikom konkursu wręczone zostały dyplomy i upominki, dokonano również otwarcia wystawy pokonkursowej, do obejrzenia której serdecznie wszystkich zapraszamy!
Protokół (plik .doc) - kliknij
Galeria zdjęć - kliknij


» 02.12.2008 - Dziękujemy za zaproszenia!
¤ 20 listopada
W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala zakończenia obchodów Roku Herbertowskiego przygotowana przez Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach. Dziękujemy za zaproszenie.

¤ 26 listopada
W Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury jej kurator pani Anna Panek-Kusz otworzyła wystawę uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zostały także wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego "Zdrowie w jabłku" ogłoszonego w ramach projektu pod tym samym tytułem z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności p.t. "Działaj Lokalnie" realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację na rzecz Collegium Polonicum i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach. Koordynatorem projektu jest pani Magdalena Kałkowska. Swoją obecnością wystawę zaszczyciło wielu gości, m. in. pan wicestarosta Tomasz Pisarek, pani wicedyrektor OSW Agnieszka Krawczyk, przedstawiciele przedszkola "Jarzębinka" i Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalowie. My również byliśmy! Dziękujemy za zaproszenie!
Wystawę można podziwiać w Galerii Małej do 10.12.2008 r., a następnie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach.

Galeria zdjęć - kliknij


» 25.11.2008 - Powiatowy konkurs literacko - plastyczny "MAGICZNA BOMBKA"
Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych,  czytelników bibliotek powiatu słubickiego.

CELE KONKURSU:
-    promocja czytelnictwa i zwiększenie zainteresowania książką,
-    rozwinięcie wyobraźni, wrażliwości i umiejętności manualnych i plastycznych,
-    wykazanie się inwencją twórczą i wykreowanie wzorców estetycznych,
-    ukazanie piękna i tradycji, pielęgnowanie tradycji.
TECHNIKA I FORMA PRACY:
-    prace przestrzenne (kształt bombki) wykonane techniką dowolną, rodzaj materiału – dowolny,
-    technika wykończenia – dowolna, bombka może być również umieszczona na podstawce,
-    bombki mogą być przesłaniem, zawierać motto, morał, życzenia, fragment z książki lub obrazek,
-    do pracy należy dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem, klasa, adres szkoły,
   miejsce zamieszkania, oraz nazwę i adres instytucji zgłaszającej (szkoła, biblioteka, TEL/FAX). Prosimy podać tytuł i autora książki, jeśli była inspiracją do stworzenia pracy.
TERMIN:
-    prace należy składać do 12 grudnia 2008r. na adres Biblioteki Publicznej Miasta
    i Gminy w Słubicach
ROZSTRZYGNIĘCIE I PRZYZNANIE NAGRÓD:
-    prace oceniane będą w dwóch kategoriach:
     w I kategoria: klasy I – III            w II kategoria: klasy IV – VI
-    wręczenie nagród autorom najciekawszych prac nastąpi w dniu 19 grudnia 2008r.
    o godz.11.00 podczas wystawy w Bibliotece Publicznej w Słubicach. 

       ZAPRASZAMY SERDECZNIE!  ORGANIZATOR» 5.11.2008 - spotkanie autorskie z Krystyną Śmigielską w bibliotece słubickiej
W bibliotece słubickiej odbyły się dwa, niezwykle interesujące spotkania autorskie. Gościem honorowym była Pani Krystyna Śmigielska -  pisarka, autorka książek dla dzieci i dla dorosłych.
Na dorobek artystyczny Krystyny Śmigielskiej składają się kryminalne powieści dla dzieci i młodzieży „Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią” i „Skarb z leśnego grobowca”, bajka dla najmłodszych „Tekla” oraz komediowa powieść dla dorosłych „Ty to głupia jesteś” oraz „Berżeretka bez przepisu”.
Krystyna Śmigielska należy do niewielkiego grona pisarzy polskich, których znakiem rozpoznawczym jest doskonałe, niekonwencjonalne i niezawodne poczucie humoru. Powieści Krystyny Śmigielskiej zawierają jednak zawsze głębsze myśli – w przypadku twórczości dla dzieci często dydaktyczne, wyrażane poprzez zabawną i trzymającą w napięciu fabułę.
Na spotkaniu z dziećmi Pani Krystyna fantastycznie opowiadała jak powstają Jej książki i skąd czerpie pomysły do tworzenia. Poprzez zainicjowane przez autorkę i dzieci małe formy teatralne, wspólnie przedstawili fragmenty poszczególnych książek pisarki. Autorka odpowiadała na mnóstwo pytań uczniów słubickich szkół podstawowych oraz dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Spotkanie z czytelnikami dorosłymi było również niezwykle ciekawe. Autorka w bardzo swobodny sposób opowiadała o swoich książkach, o inspiracjach i pomysłach do tworzenia.
Po spotkaniu można było zakupić książki, w których autorka wpisywała dedykację z autografem.

Galeria zdjęć - kliknij


» 28.10.2008 - spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

W oddziale dziecięcym biblioteki słubickiej odbyło się spotkanie z dziećmi słubickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Myślą przewodnią spotkania były rozważania o przemijaniu, o życiu i śmierci, na podstawie wspólnie przeczytanej książki pt. „Jesień liścia Jasia”  Leo Buscalia.
„Jesień liścia Jasia” to cudownie mądra i uderzająco prosta opowieść o życiu i śmierci splatających się w jedną całość. W tej książce liść Jaś i jego przyjaciele zmieniają się wraz z następującymi po sobie porami roku i zbliżającą się zimą, aby w końcu ze śniegiem spokojnie opaść na ziemię. Sposób przedstawienia tego niezwykle delikatnego tematu, który jest przecież elementem prawdziwego życia, skłania do przemyśleń i porusza zarówno dzieci, jak i młodzież.

Przepiękna opowieść o życiu, przemijaniu, śmierci. Wszystkie dzieci prędzej czy później dotyka śmierć najbliższych im osób, a także ukochanych zwierzątek. Gdy pojawia się temat śmierci i umierania, czasami dorośli nie wiedzą jak o tym rozmawiać. Ta książka jest wspaniałym przewodnikiem do wytłumaczenia i zrozumienia tych
aspektów.
W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci stworzyły piękne odbicia liści, dedykując je bliskiej im osobie, która już odeszła. Powstała przepiękna tablica listkowych dedykacji.

Galeria zdjęć - kliknij» 27.10.2008 - SPOTKANIE Z PISARKĄ


» 24.10.2008 - Wizyta w bibliotece podopiecznych słubickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
Od wielu lat współpracujemy z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Słubicach. Jest nam zawsze niezmiernie miło, kiedy możemy osobiście gościć ich podopiecznych.


» 15.10.2008 - "KLUB PLASTUSIA"

Zapraszamy dzieci do biblioteki na zajęcia kulturalno-oświatowe.
Pierwsze spotkanie 22 października o godz. 16.00

ZAPRASZAMY


» 17.09.2008 - Projekt "ZDROWIE W JABŁKU"

W oddziale dziecięcym bublioteki słubickiej odbyło się spotkanie z dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach - uczestnikami projektu ph.: "ZDROWIE W JABŁKU" - propagowanie polskiego, zdrowego żywienia."
Dzieci i młodzież w bibliotece wyszukiwali informacji nt. jabłka. Biblioteka słubicka jest współpartnerem projektu.

Galeria zdjęć - kliknij


» 26.08.2008 - Uroczyste zakończenie programu "WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ"

W dniu 26 sierpnia w oddziale dziecięcym biblioteki słubickiej odbyło się uroczyste zakończenie wakacyjnego programu ph.:
"WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ".
Na spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, podczas którego wspominano wspólnie spędzony czas na wesołej wakacyjnej zabawie.

Galeria zdjęć z zakończenia - kliknij
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy składa serdeczne podziękowania dla
Dyrekcji PKO BANK POLSKI
za dofinansowanie programu
"WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ' 2008".


» Sierpień "REMONTY, REMONTY"

Trwają prace malarskie holu głównego biblioteki słubickiej


» Sierpień "WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ" - c.d.
Uczestnicy wakacyjnych zajęć spotykają się w bibliotece wspólnie spędzając czas, poznając tajniki plastyki, literatury i zabaw logicznych.

Galeria zdjęć - kliknij


» 15.07.2008 Radio Zachód w bibliotece

Oddział dziecięcy biblioteki słubickiej odwiedziła Redaktor  Radia Zachód - Pani Monika Iłowska. Celem wizyty było przeprowadzenie wywiadu z uczestnikami wakacyjnych spotkań w bibliotece. Pani redaktor pytała między innymi, dlaczego dzieci tak chętnie odwiedzają słubicką bibliotekę.


» 15.07.2008 Wakacje w bibliotece z dziećmi z Ośrodka Opieki Społecznej w Słubicach
W wakacyjnych spotkaniach z biblioteką wzięły udział dzieci - uczestnicy półkolonii, zorganizowanych przy Ośrodku Opieki Społecznej w Słubicach.

Galeria zdjęć ze spotkania - kliknij

» 01.07.2008 Wakacje z biblioteką


» 30.06.2008 ZAMIAST KWIATKA - KSIĄŻKA
Dar słubickich nowożeńców dla Biblioteki Publicznej MiG w Słubicach

Państwo Młodzi: Monika Pisarek i Mariusz Stawski, niedawno stanęli na ślubnym kobiercu. Nowożeńcy zaproponowali zaproszonym gościom na ślub, by zamiast kwiatów kupili i podarowali im książki.
Kilka dni wcześniej Pani Monika i Pan Mariusz odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Słubicach. Po rozmowie z bibliotekarzami zaproponowali przekazanie bibliotece słubickiej ich prezentu ślubnego w postaci otrzymanych książek. To bardzo piękny i szlachetny gest z ich strony! Dotychczas spotykaliśmy się z przekazywaniem przez nowożeńców np. maskotek dla dzieci z domów dziecka. Przekazywanie książek, to szlachetna idea zapoczątkowana przez słubickich nowożeńców. Tym bardziej jest nam przyjemnie!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach składa serdeczne podziękowania Państwu: Monice Pisarek i Mariuszowi Stawskiemu – za wspaniały dar książkowy (20 egzemplarzy), który zasili zbiory biblioteczne słubickiej biblioteki.
Jednocześnie składamy gratulacje i serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia w radości, miłości i zdrowiu!


» 05.06.2008 Remonty w bibliotece

Malowanie oddziału dziecięcego


» 16.05.2008 Promocja Lubuskiego Pisma Literacko-Kulturalnego "Pro Libris" nr 22

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się spotkanie poświęcone promocji Lubuskiego Pisma Literacko-Kulturalnego Pro Libris, którego wydawcą jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna z Zielonej Góry.
W spotkaniu uczestniczyli wydawcy i literaci z Zielonej Góry, ze Słubic, goście z Frankfurtu (O), bibliotekarze.


Galeria zdjęć

» 10.05.2008 Dzień Bibliotekarza

Bibliotekarze biblioteki słubickiej spotkali się na wspólnej uroczystości z okazji Dnia Bibliotekarza

2
GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Licznik odwiedzin