"Kiedy naprawdę zrozumiałam, że moim zasadniczym celem jest odczuwanie i przeżywanie radości, zaczęłam robić tylko to, co sprawia mi radość..." - motto życiowe Ilony Felicjańskiej -   Gościa słubickiej biblioteki.
2014.10.07

Dnia 4 października 2014 r. w ciepłe, jesienne, sobotnie popołudnie w słubickiej książnicy odbyło się spotkanie z wyjątkową osobą Panią Iloną Felicjańską, znaną modelką i celebrytką, działaczką społeczną i bizneswoman,  która w ciągu ostatnich kilku lat zadebiutowała jako pisarka i wydała trzy książki.
Pierwsza z nich ukazała się 23 stycznia 2013 roku. To thriller erotyczny "Wszystkie odcienie czerni", która stała się ogromnym sukcesem wydawniczym. Krótko po niej ukazały się kolejne książki "Cała prawda o...", która jest biografią w formie wywiadu - rzeki, spisanego przez Anetę Pondo i najnowsza książka zatytułowana "Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy...", w której pokazuje mechanizmy uzależnienia i zgubną łatwość, z jaką wpadamy w nałóg, a zarazem odczarowuje wizerunek alkoholika - menela i burzy spokój ducha tych, którzy łudzą się, że problem jeszcze ich nie dotyczy.

Pani Ilona Felicjańska swoją opowieść rozpoczęła od wspomnień z dzieciństwa. Urodziła się i wychowała na wsi, gdzie jedynym miejscem do spędzania wolnego czasu była biblioteka i bardzo chętnie w niej przebywała. Kiedy w 1993 roku zdobyła koronę II wicemiss Polonia zaczął się czas licznych sukcesów. Pracowała jako modelka w Polsce i w Europie, a także jako współprowadząca program „Na każdy temat” z Mariuszem  Szczygłem.  W międzyczasie aktywnie brała udział w kampaniach społecznych i prowadziła własną fundację "Niezapominajka", niosącej pomoc ofiarom wypadków losowych oraz osobom dotkniętym nieuleczalnymi i przewlekłymi chorobami.
Wyszła za mąż, urodziła dwóch synów. Po pewnym czasie stresy i kłopoty zaczęła leczyć alkoholem, co doprowadziło ją do choroby. Bardzo szczerze i otwarcie opowiedziała o swoich problemach i o tym, że od kilku lat jest niepijącą alkoholiczką. Mówiła o procesie uzależniania i chorobie alkoholowej.
O tym wszystkim można przeczytać w Jej książkach. Czy będą kolejne książki? Na to pytanie Pani Ilona nie potrafiła jednoznacznie odpowiedzieć. A zatem, czas  pokaże...

Podczas spotkania w tle towarzyszyła nam przepiękna muzyka, której autorem jest Yossarian Malewski, prywatnie partner życiowy Ilony Felicjańskiej.

Po spotkaniu można było nabyć książki, które autorka z radością podpisywała.
A wszystkich tych, którzy chcieliby przeczytać książki Ilony Felicjańskiej, zapraszamy do biblioteki słubickiej!

Galeria zdjęć
GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Licznik odwiedzin