Biblioteka słubicka - liderką w województwie lubuskim!
2014.10.10

W tym roku, po raz czwarty, Instytut Książki i „Rzeczpospolita” ogłosiły wyniki Rankingu Bibliotek 2014. W Rankingu Bibliotek oceniano wiele parametrów. Od wielkości księgozbioru przez liczbę użytkowników, umiejętność sięgania po środki pozabudżetowe po dostępność wyspecjalizowanych tytułów. Celem było wskazanie bibliotek prowadzonych w mniejszych ośrodkach, które skutecznie podejmują działania mające na celu rozwijanie czytelnictwa i aktywizowanie lokalnej społeczności.
To wszystko udaje się w wyróżnionych placówkach, które są nie tylko wypożyczalniami książek, ale też dają lokalnej społeczności dostęp do szeroko rozumianej kultury czy edukacji. Przybliżają im tradycje regionu i są w stanie zaktywizować do wspólnego działania.
W tegorocznej edycji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach otrzymała tytuł najlepszej biblioteki w województwie lubuskim. W zasięgu ogólnopolskim plasuje się na 30 miejscu.
Podczas gali 8 października 2014 r. w Pałacu Rzeczypospolitej tj. w siedzibie Biblioteki Narodowej w Warszawie, nagrodzeni zostali przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderzy każdego z województw.
Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz i Agnieszka Mińska Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odebrali dyplomy z rąk Jacka Olbrychta, Dyrektora Generalnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dra Tomasza Makowskiego, dyrektora Biblioteki Narodowej oraz organizatorów Rankingu – Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki i Pawła Jabłońskiego, zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”.
Dyplom
GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Licznik odwiedzin