Wystawa pn. "Miejski Kogucik"
2014.10.30

28 października 2014 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach została otwarta wystawa pokonkursowa pn. "Miejski Kogucik", konkursu zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza.

W tym dniu Burmistrz Słubic Pan Tomasz Ciszewicz, Pani Anna Panek - Kusz - kurator Galerii OKNO oraz Pani Agnieszka Mińska - Dyrektor biblioteki słubickiej, dokonali uroczystego otwarcia wystawy, wręczyli dyplomy oraz nagrody autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac.


Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Na konkurs wpłynęło 139 prac. Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, najstarszy 51 lat. Powstały projekty tradycyjne, współczesne i nowoczesne, przestrzenne i płaskie.

Tytuł Laureata został przyznany dla projektu wykonanego przez Magdalenę Góra
ze Słubic, lat 17. Praca Laureata będzie inspiracją do wykonania modelu rzeźby miejskiego koguta, który stanie w centrum miasta Słubice. Ze względu na wysoki koszt wykonania, projekt zostanie zrealizowany w terminie późniejszym.

Do tej pory zrealizowano wyróżniony projekt autorstwa Martyny Wilk - mieszkanki Słubic. Figury dwóch kogutów  można podziwiać w mieście: na deptaku przy ulicy Jedności Robotniczej i w parku z fontanną w centrum miasta.

Biblioteka słubicka serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy wszystkich prac nagrodzonych, wyróżnionych i tych,  które wpłynęły na konkurs. Wystawa potrwa do końca listopada (www.biblioteka.slubice.pl).

Organizatorami konkursu byli: Urząd Miejski w Słubicach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach oraz Galeria OKNO w Słubicach.

Galeria zdjęć
GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Licznik odwiedzin