SPRAWOZDANIE Z DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI
2014.10.07

… Książki czytamy w określonym celu, nawet jeśli dla nas samych nie jest on  do końca  uświadomiony: żeby się czegoś dowiedzieć, nauczyć. Albo oderwać się od otaczającego nas świata, (…) literatura wciąga, pociąga czytelników za sobą. Jest łatwiejsza od rzeczywistości, bo nie zdarza się naprawdę... – słowa Jerzego Alskiego, zawarte w Jego felietonie, który  ukazał się w Pegazie Lubuskim (nr 3(58)2014), idealnie obrazują sens czytania książek.
Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w słubickiej książnicy miało niecodzienny charakter. Na naszym spotkaniu gościliśmy Jerzego Alskiego, autora książek: „Za dużo miłości”, „Prezent” oraz „Sherry”.
Jerzy Alski – to pseudonim literacki Krzysztofa Ansilewskiego.  Z zawodu – lekarz, z zamiłowania – pisarz. Mieszkaniec Myśliborza, o wszechstronnych  zainteresowaniach. Z ciekawości, czy trudno jest napisać powieść, spróbował swoich sił na tym gruncie. I tak powstała pierwsza „Za dużo miłości”, która ukazała się w 2011 r. Po niej przyszły kolejne, a wszystkie o miłości. W 2013 r. został przyjęty w poczet członków Zawiązku Literatów Polskich.
Nasz gość udowodnił, jakim jest fantastycznym rozmówcą. Niezwykle  obszernie odpowiadał na wszystkie pytania nurtujące  klubowiczów. Opowiedział o swojej pasji pisarskiej, o tym, że pisanie wciąga i  jest jak narkotyk. Swoje powieści nazywa historyjkami, a sposób, w jaki je opowiada wciąga czytelnika.
 Autor okazał się wielkim znawcą literatury. W fabułę „Sherry”, bo to ona była właśnie głównym tematem naszych rozważań, wplata , jakby mimowolnie tytuły wielu powieści. Przywołuje prawdziwą plejadę postaci literackich. Klubowicze wspólnie zastanawiali się, czy autor miał w tym jakiś ukryty cel. I owszem, być może jest to sugestia dla czytelnika, co jest jeszcze do przeczytania – nasz gość potwierdził nasze przypuszczenia.
Spotkanie z Jerzym Alskim okazało się niesamowitym przeżyciem, co podkreślili klubowicze. Przekonaliśmy się, jak niezwykle owocne mogą być wspólne rozmowy o książce czytelników i jego autora.
Wszystkich, którzy lubią czytać o miłości zachęcamy do lektur Jerzego Alskiego.
Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki,
które odbędzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach
28 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 w czytelni oddziału dla dorosłych.
Tematem spotkania będzie książka Antoniny Kozłowskiej „Trzy połówki jabłka”.

Galeria zdjęć
GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Licznik odwiedzin