19.03.2014 r.  - „Przedszkolak na medal” Elizy Piotrowskiej z serii „Tupcio Chrupcio” - głośne czytanie dzieciom oraz zajęcia plastyczne ph. „Rysunek dla Rafaelka”. (40 osób).
Kolejne, wyjątkowe spotkanie! Tego dnia mali czytelnicy na początku wysłuchali opowiadania pt. „Przedszkolak na medal” z serii „Tupcio Chrupcio”. Seria „Tupcio Chrupcio” to zbiór opowiadań, których głównym bohaterem jest myszka, wkraczająca  w „dorosłe” dzieciństwo. Książeczka jest pięknie wydana, z morałem, zabawna, ale przede wszystkim wiele wyjaśniająca naszym małym pociechom.
To był bardzo ważny dzień dla Tupcia Chrupcia, to był pierwszy dzień w przedszkolu. Niestety, myszka wcale nie miała ochoty tam iść, wolała zostać w domu i bawić się z mamą. Mama była jednak niezwykle zajęta, a Tupcio bardzo się nudził czekając, aż będzie miała wreszcie czas dla niego. W drodze do sklepu mijali przedszkole i Tupcio Chrupcio zobaczył przez okno, że są tam jego przyjaciele i świetnie się bawią. Po przemyśleniach myszka postanowiła następny dzień spędzić z dziećmi zamiast samemu w domu. To był wspaniały dzień pełen zabaw, gier, śpiewania i rysowania!
Po wysłuchaniu opowiadania dzieci opowiedziały o swoich przedszkolach, dlaczego i po co chodzą do przedszkola? Co lubią robić w przedszkolu? Do jednego ze słubickich przedszkoli uczęszcza nasz kolejny bohater, 6-letni Rafaelek.  Rafaelek jest chłopcem bardzo radosnym, bardzo ciekawym świata, ale chorym na autyzm. Pani Ania przybliżyła dzieciom na czym polega choroba autystyczna. A  ponieważ Rafaelek bardzo lubi rysować poprosiła, aby dzieci w prezencie dla niego narysowały rysunek.

 
GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Licznik odwiedzin