Oddział dziecięcy noszący nazwę Kubusia Puchatka mieści się na piętrze.
Kolorowe postacie z Kubusia Puchatka namalowane na ścianach zapraszają małych czytelników do odwiedzania biblioteki. Można tam również zobaczyć płaskorzeźby przedstawiające postacie z bajek wykonane przez artystkę lubuską - Zofię Bilińską. Aktywnie i ciekawie prowadzona działalność kulturalno- oświatowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych czytelników. Największą popularnością cieszą się lekcje biblioteczne, konkursy plastyczne, konkursy wiedzy, spotkania z pisarzami, z szerokim kręgiem ciekawych ludzi, wystawy. Stałym elementem podejmowanej działalności jest współpraca z przedszkolami, szkołami, instytucjami rządowymi i pozarządowymi oraz środowiskami tworzącymi kulturę.

Działalność kulturalno-oświatowa ma na celu popularyzację nie tylko książki i biblioteki, ale również wiedzy i kultury polskiej, a zwłaszcza naszego regionu.  Do stałych form działalności należą:

Oddział dla dzieci oprócz kolorowych i pięknie oprawionych książek posiada w swoich zbiorach:
  1. z ekranizacjami polskiej literatury (w tym lektur), bajkami i kreskówkami,   
  2. z ciekawymi zestawami filmów edukacyjnych poświęconych zagrożeniom społecznym, skierowanych w szczególności do uczniów i nauczycieli do wykorzystania na zajęciach w bibliotece, w szkołach, na szkoleniach, prelekcjach.
        

Prowadzi:


GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Licznik odwiedzin