ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK
2014.09.18

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Biblioteki Narodowej i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" w wysokości 15.988 zł.
W ramach dotacji biblioteka może nabyć każdą publikację, która ukazała się drukiem lub na innym nośniku (książki mówione, pisane alfabetem Braille'a, książki elektroniczne, wydawnictwa multimedialne, wydawnictwa nutowe i kartograficzne), dostępną na rynku księgarskim, niezależnie, czy jest to pierwsze wznowienie, a także niezależnie od roku wydania. Ze środków dotacji nie można kupować czasopism, programów i gier komputerowych, filmów i nagrań muzycznych, dokumentów ikonograficznych, kolekcji historycznych pozyskiwanych od osób prywatnych lub z innych instytucji, a także książek i innych dokumentów dostępnych na rynku antykwarycznym.
Minimum jedna trzecia kwoty dotacji przyznana bibliotece, jest przeznaczona na publikacje dla dzieci i młodzieży.

"Zrealizowano ze środków Biblioteki Narodowej
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"


Program "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"


Biblioteka słubicka otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek” w wysokości ponad 17 tysięcy złotych.
W ramach dotacji biblioteka może nabywać każdą publikację, która ukazała się drukiem lub na innym nośniku (książki mówione, pisane alfabetem Braille’a, książki elektroniczne, wydawnictwa multimedialne, wydawnictwa nutowe i kartograficzne), dostępną na rynku księgarskim, niezależnie, czy jest to pierwsze wydanie czy wznowienie, a także niezależnie od roku wydania. Ze środków dotacji nie można kupować czasopism, programów i gier komputerowych, filmów i nagrań muzycznych, dokumentów ikonograficznych, kolekcji historycznych pozyskiwanych od osób prywatnych lub z innych instytucji, a także książek i innych dokumentów dostępnych na rynku antykwarycznym. Minimum jedna trzecia kwoty dotacji przyznana bibliotece, jest przeznaczona na nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży."Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej"

GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Licznik odwiedzin