Stojąc w cudzym grobie
Ian Rankin

Kolejny kryminał z niezwykle popularnej serii o śledztwach Johna Rebusa, inspektora policji z Edynburga. W powieści "Stojąc w cudzym grobie" zgorzkniały szkocki policjant będzie miał do rozwiązania nie lada zagadkę. Rebus przeszedł już na emeryturę, ale jako cywil wciąż pracuje w Wydziale Spraw Otwartych i Niewyjaśnionych. Pewnego dnia trafia do niego Nina Hazlitt. Dziesięć lat temu zniknęła jej córka, a ciała nigdy nie odnaleziono. To jeden z trzech przypadków zaginięć młodych kobiet przy drodze A9 - tam właśnie Sally Hazlitt była widziana ostatni raz. Rebus wpada na trop dzięki zdjęciu szkockiego krajobrazu, rozsyłanemu przez wszystkie ofiary porwań. Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z groźnym przeciwnikiem, który ma niewiele do stracenia...


Lalki
James Carol

Cztery ofiary, cztery młode kobiety, a każda z nich po okrutnych torturach i lobotomii. Żadna z nich jest w stanie powiedzieć policji, kto był jej oprawcą, żadna nie może prowadzić normalnego życia. Są jak lalki, którymi ktoś się pobawił, a następnie wyrzucił.
Były policjant FBI, profiler Jefferson Winter, nie jest zwykłym śledczym. Jego ojciec był jednym z najsłynniejszych, amerykańskich seryjnych morderców. Winter próbuje trzymać się z dala od spuścizny swojego ojca, ale ten tuż przed egzekucją mówi do syna „Jesteśmy tacy sami”... Czy Winter nie potrafi przyznać się ciemnej strony swojej osbowości?
Kiedy pojawia się kolejna ofiara, Winter rozpoczyna wyścig z czasem zanim sprawca zrobi krzywdę następnej kobiecie...


Szukaj mnie
Weronika Wierzchowska


Julia i Józia – dwie bliskie sobie kobiety, które dzieli przepaść 150 lat. Ta żyjąca dziś, Julia, nie zdaje sobie sprawy, jak dalece zmieni się jej życie, gdy zacznie szukać Józi, swojej praprababki.

Typowa singielka z wielkiego miasta trwoni życie na monotonną pracę i wieczorne upijanie się winem w towarzystwie złośliwego kocura. Pewnego dnia w jej ręce trafia list napisany przez niedawno zmarłą ciotkę, a wraz z nim fragment starego pamiętnika. Rozpoczyna się gra. Julia musi odnaleźć wszystko, co zostawiła po sobie Józia. Czas płynie, a kolejne zagadki stają się coraz trudniejsze. Zadanie, które początkowo wydawało się jedynie zabawą, zmienia się w pasjonującą podróż nie tylko w dawne czasy, ale także w głąb siebie.
Losy Józi zaczynają wywierać coraz większy wpływ na życie jej praprawnuczki. Oprócz kłopotów mogą przynieść jej coś, czego zupełnie się nie spodziewa – wskazać cel w życiu i pozwolić odnaleźć szczęście.


Powrót do Ferrinu
Katarzyna Michalak

Gra nigdy się nie kończy...

Tajemniczy i okrutny świat Ferrinu, upomni się o Anaelę po raz drugi. Będzie musiała stawić czoła brutalnym wrogom, mrocznym wyzwaniom i intrygom. Czy tym razem uda się jej uratować Ferrin przed zagładą? Czy przezwycięży klątwę Szarej Śmierci? Czy kiedykolwiek znajdzie szczęście u boku Sellinarisa?

Niezapomniana uczta dla wszystkich miłośników fantasy, którzy cenią sobie epicki rozmach i nieposkromiona wyobraźnię.


Już nie żyjesz
Peter James

Brighton, rok 1997. Młody policjant Roy Grace, zafascynowany swoją pracą, nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo jego żona  Sandy czuje się samotna i nieszczęśliwa. Pochłonięty tropieniem sprawcy serii perwersyjnych gwałtów z ostatnich kilku miesięcy, nie zauważa nadciągającej katastrofy osobistej.

Dwanaście lat później. Czterdziestoletni nadinspektor Roy Grace powoli podnosi się po stracie Sandy, która zniknęła przed dziewięciu laty w tajemniczych okolicznościach. Kieruje dochodzeniem w sprawie tajemniczego gwałciciela fetyszysty, który atakuje kobiety w markowych szpilkach.  Analizując psychologiczny profil przestępcy powraca do nigdy niewyjaśnionej  serii gwałtów sprzed lat.


Ryzykowna manipulacja
Fran Ray


W pewnym paryskim laboratorium badawczym ma miejsce brutalne morderstwo naukowca, Jérome'a Frosta. Profesor zajmował się badaniem tolerancji antybiotyków i żywności. Wykonywał doświadczenia na szczurach. W dniu morderstwa pracował w laboratorium wraz ze swym pomocnikiem, Nikolasem. Nikolas, świadek tego potwornego wydarzenia w panice ucieka przed mordercą, który depcze mu po piętach, zabijając kolejne osoby z jego otoczenia. Śledztwo prowadzi Irena Lejune, lecz od początku porusza się zupełnie po omacku, nie mogąc odnaleźć żadnego logicznego tropu.
Przestępcze machinacje i ciemne sprawki koncernów rolnych, pieniądze, władza, intrygi i nielegalne doświadczenia na ludziach i zwierzętach - Fran Ray rysuje prawdziwie zatrważający obraz globalizacji.ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 r.
GODZINY OTWARCIA

pn.  - 10.00 ÷ 18.00
wt.  - 10.00 ÷ 18.00
śr.  - 10.00 ÷ 18.00
czw. - 10.00 ÷ 18.00
pt.  - 10.00 ÷ 18.00
sob. - 09.00 ÷ 15.00Biblioteka bierze udział
w programie
Akademia Orange
dla bibliotek

Licznik odwiedzin